Bizi Arayın
Yukarı Çık

Reformer Pilates - Cadillac Pilates

REFORMER PİLATES NEDİR?

Kas sisteminin güçlenmesine yardımcı olan, omurga kaslarının dikleşmesini sağlayan Reformer Pilates; son dönemlerin en popüler egzersiz hareketleri arasında yer almaktadır. Temelde pilates ile aynı olup farkı, mekanizma üzerinde uygulanması ve sayısız pozisyon ile daha kolay ve etkili pilates yapılmasına olanak vermesidir.

Kişiye aynı zamanda doğru nefes alabilme tekniklerini de öğreten reformer pilates sayesinde kişi; hem ruhsal hem de fiziksel olarak yenilenip, canlanırken; aynı zamanda konsantrasyon ve odaklanma yeteneği de kazanmış olmaktadır. Uzun süre reformer pilates ile ilgilenen kişi; hareketsiz ve sağlıksız bir yaşam sürmekten kurtulurken; kişinin bedeni ve ruhsal dünyası stres, gerginlik ve üzüntüden arınmaktadır.

Reformer pilates hareketleri ayakta durma, ayak çubuğunu itme, baş aşağı, yana doğru, kayışları çekme vb. pek çok farklı şekilde yapılabilmektedir. Bu hareketler yardımıyla kişi; standart pilates hareketleriyle elde edebileceği tüm kazanımlara kavuşurken; reformer pilates kişiye çok daha fazlasını sunmaktadır.

Reformer Pilates’de amaç güç kazanmak, denge merkezini postür bozukluklarını düzeltmek, vücudu kendi sınırları içinde doğru şekilde esnetmek ve tüm bunlar esnasında doğru nefes, doğru tempo, odaklanma ve akıcı hareket ilkelerine sadık kalmaktır. Derslerde dengeli bir bütünlük olmalıdır; çünkü, amaç belirli kas gruplarını şişirmek ya da büyütmek değil, esnetip uzatarak kuvvetlendirmektir.

CADILLAC REFORMER NEDİR?

Cadillac egzersizleri Reformer makinesinin bir yanına dikine sabitlenmiş olan bir sistem ile olmaktadır. Cadillac (Kadillak) Egzersizlerinin uygulanma maksadı kişinin omurgasına ne kadar hakim olduğunun belirlenmesi, pelvic ve core stabilizasyonu yapıp yapamadığının belirlenmesi, lumbar-pelvic bölgesini yani kalça bölgesini sabitleyerek hareket edip edemediğinin belirlenmesidir. Burada kişinin eksiklikler belirlenir ve bunlar tamamlanmaya çalışılır.