Bizi Arayın
Yukarı Çık

CENK SARKUŞ

 

CENK SARKUŞ a.k.a. DJENK

           1990 da başlayan müziğin ve ses’in merkezde olduğu yolculuğu 2017 de hala aynı heyecan ve eklenen yeni ses’ler ve enerjiler ile devam etmekte. Yeşua Aroyo yönetimindeki İstanbul Oda Korosunda başlayan müzik deneyimleri, gerek ses, gerek enstruman performansları ile bugüne kadar devam etti. YTÜ Duysal Ses Sanatları Tasarım Fakültesi Kompozisyon  bölümünden mezun olduğunda, zaten içinde olduğu ses yolculuğuna Ahmet Yürür gibi kıymetli müzikologların desteği ile yepyeni bakış açıları katarak devam etme şansı buldu.

           DJENK adı altında, Türkiye ve yurtdışında yüksek bpm’li dans müzikleri ile farklı bir trans hali olarak yorumladığı performanslar yapmaya başladı ve devam etmekte. Süden Pamir den eğitim alma şansını yakaladığı ses teknolojileri kulvarını, müzik besteleme ile birleştirip Avrupa Yakası gibi dizi ve film müzikleri üretti ve nefes aldığı sürece üretmeye niyetli.

          Bir ritim eğitmeni olarak, kendi metodu ile Tırtıl anaokulunda aşk ile başladığı 18 yıllık bir öğretmenlik Çevre Koleji, Robert Kolej, Fenerbahçe Koleji gibi okullarda devam etmekte. Cenk Sarkuş tüm Türkiyede geliştirdiği ritim metodunu workshoplar ile öğretmenlere aktarmakta.

       Evelet Sequeira , Joseph Moras ile İnsan sesi, Tibet Kaseleri şifa çalışmaları, Sound Healing Academy den Tony Nec ile Tibet Kase’si ve Tuning Fork, Michael Reed Gach Ph. D. den Meridyen Acupressure, Zendo Akademi ve Nam Yang ( Thailand Pai ) merkezinden aldığı Qi Gong eğitimleri , Demet Gülser ile İnspirational Breathwork koçluk çalışmaları , ses, nefes ,titreşim ve enerjiyi bütünleyen çalışmalara dönüşüp heyecan ile devam etmekte.