Bizi Arayın
Yukarı Çık

DİLEK AKAY

 Sn. Dilek Akay, Denizli’de dünyaya gelmiştir. Çok arzu ettiği O.D.T.Ü. İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü kazanmış; ancak 3 yıl okuduktan sonra evlilik tercihi yaparak sınıf arkadaşı ile evlenmiştir. Bu evlilikten oğlu Osman Fethi Ark doğmuştur.

Sonrasında AÖF İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur ve bankacılık hayatına başlamıştır. 2012 yılında yani 24 yıl sonra emeklilikle sona ermiştir.

24 yıllık iş hayatı boyunca, sadece başrol oyuncuları farklı olan, yaşadığı olayların benzerliği, kendisini içsel dünyasında daha da derinleşmeye yöneltmiştir.

Kendini keşfetme yolculuğu, 2003 yılında babasını, 2006 yılında da annesini kaybetmesiyle tasavvuf alanındaki araştırma ve uygulamalarıyla başlamıştır. 2012’de Yaşam Koçluğu Sertifikasını alarak içsel yolculuğunu daha da profesyonel bir plâtforma taşımıştır.

Birlikte sohbet ettiği kişilerin rahatladıklarını, pozitif düşünmeye başladıklarını söylemeleri, enerji ve frekanslar konusunda kendisini daha da geliştirmeye itmiştir.

2016 yılında acı bir kayıptan sonra, hayatın değil ölümün gerçek olduğunu bir kez daha algılayıp, yıllardır hayalini kurduğu İstanbul’da yaşama fikrini hayata geçirmiş ve İstanbul’a taşınmıştır.

İçsel dünyası zenginleşip kendini keşfettikçe, şifa bulduğunu farkedip, ulaşabildiği tüm insanların da şifalanması için çalışmalarını arttırmaya karar vererek,  2017 yılında NLP Master Practitioner (Dr. Richard Bandler/ Society Of NLP) ve NGH Hypnotherapist kimliği ile ilgili eğitimlerini ve ruhsal derinlik konusunda da bir takım eğitimlerini tamamlayarak bireysel danışmanlık yapmaya başlamıştır.

Felsefesi, ”yapmak” değil, ”olmak”tır. Yaşadığımız hayatın, kendi yaratımımız olduğuna inanır ve olumlu düşünce sistemi yaratma konusu, tüm çalışmalarının ana temasıdır.