Bizi Arayın
Yukarı Çık

HAKİKAT YOLU CENNET BİLİNCİ

Hakikat Yolu Cennet Bilinci

Pek çok yol olsa da birbirini tamamlayıcı hedef aynıdır. Aslında tek bir yol vardır o da hakikat yoludur. Herkes kendi yolunu kader planıyla çoktan seçmiştir. Ruh gerçeği her zaman bilir. Sadece bu dünyada hatırlamaz. Nereye gittiğini, hangi yoldan gittiğini anlamanın yolu mutluluk, huzur ve coşkudur. Bunlar varsa eğer ruhunun yolundan gittiğinin işaretidir. Fark etmen gereken cennet ve cehennemin bilinç düzeyin olduğudur. Yani bilincin senin dünyandır…

    Her şey bütünün bir parçasıdır. Sende o bütünün parçasısın; bunu tümüyle kabul edip fark ettiğinde cennet bilincini yaşarsın. Geçmiş, yeni olanın muhteşem ışığı altında geride kalır. Büyüme ve bilincin yükselişi hiçbir sınırlama olmaksızın gerçekleşir.

     Özgürlüğün farkına varmalısın, farkına vardığında ruhsal olarak muazzam yüksekliklere çıkabilirsin. Eğer bu özgürlüğü kabul etmez ve fark etmezsen kafese kapatılmış bir kuş gibi esaret altında geçirebilirsin. Tüm insanlar özgürdür. Eğer bu özgürlüğü kabul edip fark ettiğin taktirde cennet bilincini yaratırsın.

      Kendini akışa bırak. En ufak kuşku duymadan ilahi olanın ellerine teslim ol. Hiçbir şeye ve hiçbir kimseye bağlı olmadığını kabul ederek özgürce hayata başla. Bu değişim sana tüm kapıları açacak anahtardır.

 

Yaşam Pınarı Bilgeliğinden

Pınar ÖZDEMİR