Bizi Arayın
Yukarı Çık

BAŞAK BURCUNDA YENİAY- NASIL HİZMET EDEBİLİRİM?

Başak Burcunda Yeniay- Nasıl Hizmet Edebilirim

09/09/2018 İstanbul saati ile 21:01’de Başak burcunda yeniay dediğimiz Güneş -Ay kavuşumu yaşayacağız. Etkisi ilk 3 gün daha yoğun olmakla birlikte ayın ışığının büyümeye devam ettiği yaklaşık 15 gün boyunca sürecek.
Sitede bir önceki yazımda etkilerinden bahsettiğim, mistik enerjilerin yoğun olduğu Balık dolunayının peşine gelen bu Başak yeniayını oldukça önemsiyorum. Karşıt akslardaki Balık ve Başak, dualite ile temsil edilen evrenimizdeki diğer enerjiler gibi birlikte çalışır. Balığın mesih bilinciyle anlatılan kapsayıcı, affedici, merhametli, ilahi enerjisinin yeryüzüne inebilmesi için Başak’ın buradaki fiziksel ortamı derleyip, düzenleyip, mükemmelleştirmesi gerekir. Bu iki burç bize İsa ve Meryem’in enerjisini anlatır. İsa balıkla simgelenirken Meryem saflığı ve temizliği ile onu yeryüzüne indirebilen Başaktır.
Balık dolunayı ile hayatlarımızın ilahi enerjiyle dolan ve iyileşmesi gereken alanları için bu Başak yeniayıyla birlikte çalışma ve düzenleme zamanı. Nitekim Başak’ın yöneticisi Merkür’ün de Başak’taki Ay ve Güneş’le kavuştuğu bu yeniay; sorun çözmek, analiz etmek, üretken, verimli, yetkin olmak ve en önemlisi hizmet etmekle alakalı. Burdaki hizmet kavramının üstünde durmak istiyorum çünkü bu yeni ay numerolojik olarak da hem gün ve ayı hem de saatiyle 9 rakamına işaret ediyor. 9 rakamı birşeylerin yeniden doğmak üzere bitişiyle birlikte 1 ‘in öne doğru eğilmiş haliyle, tüm varoluş için potansiyeli içinde tutan ve hizmet eden sayıdır.
Sizden hizmet beklenen alanlar neler, hizmet ettikleriniz bütünün hayrına mı, yaptıklarınız ruhunuza ve var oluş amacınıza ne kadar hizmet ediyor? Tüm bunları düşünme ve yardım için çağrıldığınız noktalarda dışarıdan geldiğini sandığınız bu isteğin aslında içinizdeki hangi parçadan dile geldiğini bulma zamanı.Nitekim gökyüzünde Uranüs, Merkür ve Satürn arasında oluşan büyük toprak üçgeni, isteklerimizi somutlaştırma ve verimli kılma adına güzel enerjiler sunuyor. Venüs’ün Akrep’e geçişi, ikili ilişkilerimizde bir takım kuruntulara kapılabileceğimizi ve değişim ihtiyacı duyabileceğimizi anlatıyor. Vesvese olarak nitelendirdiğiniz sesi iyi dinleyin ve onunla yüzleşerek en kök duyguya kadar gidin, aslında hangi korkunuz dile geldi. Bunu bulabildiğinizde kendinize ve ilişkinize en büyük hizmeti yapacaksınız.
Ülkemizin 4. evinde ve Kuzey ay düğümüne yakın gerçekleşen bu yeni ay, eylül yağmurları ile oluşabilecek sel ve toprak kaymalarını, halkın bilinçaltındaki korkuların çıkışı ile birlikte tarım, hayvancılık gibi konularda alınacak yeni önlemleri , düzenlemeleri, yakın komşularımızla düzeltilmeye çalışacak politik ilişkileri anlatıyor.
Hepimiz için hayırlara , güzelliğe vesile olmasını dilerim.

Çiğdem AKKAYA