Bizi Arayın
Yukarı Çık

TAŞLAR

AKİK Çakralar :Sakral Çakra İkizler, Başak, Kova, Akrep ve Oğlak burçlarının uğurlu taşıdır. Ölümsüz taş ve yemen taşı olarak da bilinir. Siyah, beyaz, turuncu, yeşil, mavi, kırmızı ve kahverengi tonlarında değişik renklerde bulunmaktadır.

Faydaları: Kötü enerjiden korur. Mavi renkli akik taşı nazara karşı etkilidir. Cesaret kazandırır. Strese iyi gelir. Uyumlu ve hoşgörülü olmaya yardımcı olur. Ağrılara, cilt hastalıklarına, dişlere ve kemiklere iyi gelir. Hamileler ve doğacak çocuklar için faydalı olduğu bilinmektedir. Mutluluk hissi verir. Korkuyu engeller.

YEŞİM TAŞI Çakralar : Kalp İkizler, Koç, Boğa, Terazi ve Başak burçlarının uğurlu taşıdır. Jade ve nefrit taşı olarak da bilinir. Birçok rengi bulunmaktadır. En değerli olanı koyu yeşil olanıdır.

Faydaları : Şans, bolluk ve bereket taşıdır. Sahibine mutluluk ve özgüven getirir. İyileştirici ve ağrıları hafifletici özelliği vardır. Antioksidan özelliği vardır. Hücreleri yeniler uzun ve dinç bir yaşam sağlar. Kalbi güçlendirir ve dolaşım sistemine faydaları vardır. Konsantrasyonu arttırıcı bir özelliği vardır. Dengeleyici bir taştır.

TURKUAZ TAŞI Çakralar : Boğaz, sindirim Boğa, Yay, Balık burçlarının uğurlu taşıdır. Firuze taşı olarak da bilinir.

Faydaları : Nazara karşı korur. Kemik erimesini önler. Öksürüğü hafifletir, kan dolaşımını düzenler. Solunum ve ciğerlere rahatlatıcı bir etki sağlar. Kişinin ruhsal olarak genç ve zinde olmasını sağlar. Para bolluk ve bereket konusunda yardım sağlar.

AMETİST Çakralar : Tepe Çakrası Koç, Başak, Balık, Kova, Başak ve yay burçlarının uğurlu taşıdır. Akıl taşı ve Aşk taşı olarak da bilinir.

Faydaları : Negatif enerji ve radyasyonu engeller. Canlılık verir. Kanser oluşumunu engeller. Bulunduğu ortamdaki olumsuz enerjiyi toplayıp dönüştürür. Huzur arayan kadınlar sürekli üzerinde taşır. Kalp rahatsızlıkları için mutlaka taşınması gereken bir doğal taştır.

TOPAZ Çakralar : Kök, Güneş sinirağı, Boğaz, Taç Aslan, Başak, İkizler, Yengeç ve Yay burçlarının uğurlu taşıdır. Aşk taşıdır.

Faydaları : Mavi topaz nazara iyi gelir ve bolluk bereket getirir. İletişimi kuvvetlendirir. Sarı topaz Karaciğer dalak ve gözlere iyi gelir. Kas sistemi ve sindirim sistemine faydalıdır. Saydam topaz ruhsal gelişim sağlar.

KEHRİBAR (AMBER) Çakralar : Sakral, Güneş sinirağı, Kalp

Faydaları : Alerji, astım gibi göğüs hastalıkları ile boğaz ve tiroid rahatsızlıklarına iyi gelir. Boyun bölgesine takılır. Bereket getirir. Rahatlatıcı özelliği vardır. Sol elde tutulduğunda negatif enerjiyi alır. Güçlü bir şifa taşıdır. Bebeklerin rahatlamasını, uyumasını ve ağrılarının azalmasını sağlayan rahatlatıcı bir taştır. Nazara karşı koruyucudur. Neşe ve keyif verir.

KAPLANGÖZÜ Çakralar : Sakral, Güneş sinirağı Aslan, Oğlak, Akrep, Yengeç ve ikizler burçlarının uğurlu taşıdır. Cesaret taşı da denir.

Faydaları : Odaklanma ve Cesaret verir. Hayatında değişiklik yapmak isteyenler için çok faydalıdır. Duygusal olarak dengeleyicidir. Koruyucu bir taştır. Astıma iyi gelir. Kabus gören çocuklar için faydalıdır.Nazar ve büyüye karşı korunmak için kullanılır. Aşk ve sevgililer taşı olarak da bilinir. Avuç içinde okşamanın rahatlatıcı etkisi vardır.

AY TAŞI Çakralar : Sakral, Güneş sinirağı ve kalp Yengeç, Balık, İkizler ve Oğlak burçlarının uğurlu taşıdır.

Faydaları : Duygusal rahatsızlıkların dengelenmesine yardımcı olur. Sezgileri arttırır. Dişil enerji için faydalıdır. Yin yang dengeleyicidir. Psişik yetenekleri açmaya yardımcı olur. Diyet yapanlara yardımcı olur. Tokluk hissi verir. İyi şans getirir. Sezgi geliştirir. Lenf Bezlerinin temizlenmesine yardımcı olur. 12 adet taşınması tercih edilir.

KUVARS Çakralar : Tüm çakralar Tüm burçlar için faydalı bir taştır.

Faydaları : Tüm meditasyon çalışmalarında kullanılabilir. Ortamdaki negatif enerjiyi pozitife çevirir. Radyasyondan korur. Şifalandırıcı bir taştır. Duygusal dengeleyicidir. Zihinsel konsantrasyonu arttırır. Özellikle pembe kuvars kalp çakrası ve aşk için kullanılır. Kişisel tramvalarla başetmeyi kolaylaştırır.

LAL TAŞI Çakralar : Kök, tepe, kalp Aslan, Koç, Akrep, Kova ve Oğlak burçlarının uğurlu taşıdır. Erkek türü koyu kırmızı, Dişi türü açık kızmızıdır. Granat taşı ve Garnet olarak da bilinir.

Faydaları : Anlayış ve kurnazlık verir. Bedeni kuvvetlendirir. Üzerinde taşıyan, bedensel zayıflığa ve acımasızlıklara karşı korunur. Negatifi pozitife çevirir. Cinsel enerjiyi ve duyarlılığı arttırır. Bedeni kuvvetlendirir, temizler, canlandırır. Heyecanı yatıştırır. Hafızayı kuvvetlendirir. Akciğer ve Kalp hastalıklarına karşı koruyucu ve iyileştiricidir. Hormonsal dengeyi sağlar. Bel ağrılarını geçirmede etkilidir.

OBSİDYEN Çakralar : kök Akrep, Oğlak ve Kova burçlarının uğurlu taşıdır.

Faydaları : Stresi azaltır. Aşırı duyarlı ve heyecanlı hali yatıştırır. Özellikle erkeklerde kendine güven ve enerji verir. Mantıklı düşünmeyi ve karar vermeyi teşvik eder. Karaciğeri temizler, fazla alkol ve kötü beslenmenin yol açtığı etkileri azaltır. Eklem ve kas ağrılarını azaltır.

AKUAMARİNE Çakralar : Boğaz, kalp Balık, ikizler, terazi akrep burçlarının uğurlu taşıdır.

Faydaları : Bezelerin, urların ve şişliklerin inmesine yardımcıdır. Solunum yolları rahatsızlıklarına astım, boğaz ağrılarına, bronşit ve tiroid bezleri rahatsızlıklarına iyi gelir. Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Çene kemikleri ve dişlerin sağlıklı kalmasını sağlar. Sezgileri güçlendirdiği için kahin taşı da denilmektedir. Sakinleştirerek cesaret verir.

SİTRİN Çakralar :Güneş sinirağı, Sakral Çakra

Faydaları : Parasal güçlerin artmasını sağlar. Taşıyan kişiye neşe ve mutluluk duyguları verir. Masaj yağının etkisini arttırmak için kullanılır.